AKTUALNOŚCI

30.07.2019


19.10.2019


15.07.2019


19.06.2019

IEO: w tym roku Polska w europejskiej czołówce w inwestycjach w PV

Zdaniem Instytutu Energetyki Odnawialnej, w tym roku Polska może wskoczyć nawet na 4. miejsce w Unii Europejskiej pod względem potencjału zainstalowanych systemów fotowoltaicznych. Dane IEO nie uwzględniają jednak danych z dwóch unijnych państw, które mogą w tym roku zainstalować więcej systemów fotowoltaicznych, czy ze znajdującej się poza UE Ukrainy, instalującej obecnie znacznie więcej elektrowni PV niż Polska.


31.05.2019

13.05.2019

Nasza firma została Partnerem II Międzynarodowej Gali Boksu!
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału! 😄

05.04.2019

Informujemy, że już niebawem nasze Call Center zmienia godziny pracy! Teraz weekend będzie trwał dłużej! Zapraszamy do składania aplikacji 🙂


15.03.2019

Rynek fotowoltaiczny rośnie, a zdominowany jest przez mikroinstalacje fotowoltaiczne!

Mikroinstalacja fotowoltaiczna to instalacja o mocy do 50 kWp produkująca energię elektryczną z promieniowania słonecznego. Najczęściej są to systemy zamontowane na dachach budynków, ale zdarzają się też instalacje montowane na gruncie.

Liczba mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce rośnie bardzo dynamicznie, chociaż warto wiedzieć, że istnieją one na polskich dachach od niespełna sześciu lat.

75 mikroinstalacji fotowoltaicznych dziennie!

Pierwsze mikroinstalacje produkujące energię elektryczną na cele użytkowe pojawiły się w 2013. Pod koniec 2013 roku było ich w polskim systemie elektroenergetycznym niespełna 40. Największy boom miał miejsce na przełomie lat 2015-2016. Rynek tych systemów rok do roku odnotowuje znaczne wzrosty. W 2018 roku przybyło łącznie więcej mikroinstalacji PV, niż było przyłączonych łącznie we wszystkich poprzednich latach.

W 2018 roku do sieci zostało przyłączonych ponad 27 000 nowych mikroinstalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 164 MWp.


14.03.2019


21.02.2019


12.02.2019

Wyniki naszych Klientów zaskakująco drażnią zakłady energetyczne 🙂


14.12.2018

Fotowoltaika coraz częściej spotykana na polskich domach. 

Według danych zebranych przez Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV, w ubiegłym roku do polskiego systemu elektroenergetycznego zostało przyłączonych ponad 12,8 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 83,3 MWp, a w sumie w polskim systemie elektroenergetycznym pracuje już ponad 27,75 tys. takich instalacji.

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV podkreśla w raporcie „Polski rynek fotowoltaiczny w liczbach”, że liczba mikroinstalacji fotowoltaicznych w polskim systemie elektroenergetycznym na przestrzeni ostatnich lat wykazuje wyraźny trend wzrostowy, a w każdym kolejnym roku realizowanych jest coraz więcej przyłączeń.


10.12.2018

Czym kierują się Polacy przy zakupie instalacji fotowoltaicznej?

Ceny energii elektrycznej rosną, więc instalacje fotowoltaiczne stają się coraz lepszą lokatą kapitału. Jednak by taka instalacja przyniosła odpowiednie korzyści i spełniła oczekiwania klienta, inwestycja wymaga współpracy z firmą, która będzie wspierać inwestora kompetentnie i rzetelnie – nie tylko odpowiednio dobierze instalację, ale zapewni najlepsze komponenty i jakość wykonania, a już po przeprowadzeniu procesu inwestycyjnego i uruchomieniu produkcji energii będzie zawsze do jego dyspozycji.

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja, która ma służyć klientowi przez conajmniej 25 lat. Dlatego tak istotna jest gwarancja na komponenty elektrowni oraz wybranie rzetelnej firmy instalacyjnej.

Czym się kierować wybierając firmę, która zrealizuje naszą inwestycję w instalację fotowoltaiczną?

Po pierwsze: Doświadczenie oraz podejście do klienta

Naszym założeniem jest dostarczenie elektrowni słonecznych, które swoją wysoką jakością i innowacyjnością zapewnią bezpieczeństwo naszym klientom – technologiczne, ale także prawne i przede wszystkim inwestycyjne. Korzystamy tylko z najwyższej jakości komponentów sprawdzonych producentów

Po drugie: Komponenty najlepszej jakości

Dokonywanie wyboru jedynie na podstawie kryterium najniższej ceny jest oczywiście bardzo atrakcyjne w dniu zakupu, ale mści się w perspektywie kilku lat. Niska cena jest oczywiście ważna, ale producent zdecydowanie ważniejszy.

Po trzecie: Dyspozycyjność i fachowa pomoc

Montaże wykonujemy, dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Mamy na koncie wykonanie instalacji fotowoltaicznych, dzięki którym nasi klienci oszczędzają 3 miliony złotych rocznie.

Jesteśmy do dyspozycji każdorazowo, gdy inwestor potrzebuje naszej pomocy.

Umów się na bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej!


05.12.2018

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV przedstawiło raport “Polski rynek fotowoltaiczny w liczbach”, z którego wynika m.in., że w 2017 roku przyłączono prawie 13 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 83,3 MWp.

Raport Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej pokazuje, że Polacy coraz częściej inwestują w domowe instalacje fotowoltaiczne. W 2017 roku do sieci energetycznej przyłączono ponad 83,3 MWp, czyli ponad 2 800 nowych instalacji PV. Razem z instalacjami zamontowanymi w latach poprzednich generują one aż 164,8 GWh energii elektrycznej. Ich skumulowana moc to 174,5 MW.💪

Jak pokazują dane zebrane w raporcie, ponad 47 tysięcy domów może być zasilanych energią z paneli słonecznych. To największy przyrost mocy spośród wszystkich odnawialnych źródeł energii, nawet tych pozyskiwanych z wiatru. Jest to wyraźny trend wzrostowy. Statystycznie w 2017 roku w ciągu dnia montowano 35 instalacji fotowoltaicznych. W 2013 roku średnia to tylko jeden montaż, co 9 dni.☀️

Dane zebrane przez Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej pokazują, że rok 2017 należał przede wszystkim do fotowoltaiki. Przyrost mocy z tych instalacji był większy od pozostałych odnawialnych źródeł energii.☀️


26.11.2018

Główny mit o instalacji fotowoltaicznej.

Energia słoneczna jest obecnie jedną z najbardziej rozwijających się gałęzi OZE. Wraz z rosnącym zainteresowaniem instalacjami fotowoltaicznymi pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości związanych z ich montażem. Warto zatem poznać główny mit pojawiający się w związku z inwestycją w panele fotowoltaiczne.

„Instalacja fotowoltaiczna się nie zwraca”

Rachunek ekonomiczny związany z opłacalnością instalacji fotowoltaicznej obecnie wygląda znacznie lepiej niż kilka lat temu. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę malejące ceny paneli oraz ich rosnącą sprawność. Można przyjąć, że 2/3 całkowitych kosztów ponosi się na zakup paneli z osprzętem, a 1/3 kosztów stanowi zakup inwertera oraz drobne akcesoria (konstrukcje mocujące, przewody) wraz z montażem.

Warto też zapoznać się z szczegółową wyceną na montaż ogniw fotowoltaicznych, dzięki czemu dowiecie się Państwo, że montaż jest opłacalny!

Zgłoście Państwo chęć na bezpłatny audyt fotowoltaiczny do naszej firmy i zdobądźcie własną Elektrownie Słoneczną!


23.11.2018

Największe firmy energetyczne planują podwyżki cen energii dla gospodarstw domowych

Spółki obrotu należące do największych polskich grup energetycznych – m.in. PGE, Enei, Energi i Tauronu – złożyły do URE wnioski o wzrosty cen energii w taryfach dla gospodarstw domowych – informują „Rzeczpospolita” i „Dziennik Gazeta Prawna”. URE potwierdził otrzymanie wniosków, ale nie podał szczegółów.

Jak informuje „Rz”, odpowiedzi o wysokość podwyżek taryf odmówiły także spółki energetyczne. Według gazety jednak „każda z nich prosiła o dwucyfrowy wzrost stawki za sprzedaż energii w przyszłym roku”.


Gazeta podkreśla, że występowała w pismach spora rozpiętość podwyżek cen energii – miałyby one wynosić od 20 do 40 proc. Z kolei z informacji „DGP” wynika, że wnioskowane podwyżki sięgają 30 proc.

„O najwyższe podwyżki wnioskują te spółki, które dużo więcej energii sprzedają do klientów niż są w stanie same wyprodukować” – czytamy w gazecie.

W październiku minister energii Krzysztof Tchórzewski mówił, że ceny energii dla gospodarstw domowych mogą wzrosnąć w przyszłym roku co najwyżej o 5 proc. Ministerstwo Energii planuje przygotowanie programu wsparcia dla obywateli i odbiorców przemysłowych, który ma być gotowy do końca roku.

We wrześniu prezes URE mówił, że jego urząd może „przechylić szale” na rzecz przedsiębiorstw energetycznych przy rozpatrywaniu wniosków taryfowych w związku z wysokimi cenami uprawnień do emisji CO2.

Gazeta podkreśla, że występowała w pismach spora rozpiętość podwyżek cen energii – miałyby one wynosić od 20 do 40 proc. Z kolei z informacji „DGP” wynika, że wnioskowane podwyżki sięgają 30 proc.


22.11.2018 

Rekordowa ilość przyłączonych mikroinstalacji.

W pierwszym kwartale tego roku liczba mikroinstalacji przyłączonych do sieci pięciu największych operatorów systemów dystrybucyjnych – PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja, Energa Operator, Enea Operator i Innogy Stoen Operator – wyniosła 3,44 tys., a ich moc sięgnęła 23,17 MW – wynika z informacji zebranych przez portal Gramwzielone.pl od wspomnianych operatorów.

Był to wynik zbliżony do odnotowanego w ostatnim kwartale 2017 r. (3557 mikroinstalacji o mocy 23,16 MW), a także w drugim i trzecim kwartale u.br., w których  przyłączono odpowiednio – 3,21 tys. mikroinstalacji o mocy 21,57 MW, a następnie 3,89 tys. mikroinstalacji o mocy 22,66 MW.


Rekordowy pod względem nowych przyłączeń okazał się natomiast drugi kwartał 2018 roku, w którym na dobre rozkręciły się inwestycje realizowane w udziałem unijnych dotacji przyznawanych z regionalnych programów operacyjnych poszczególnych województw – w niektórych konkursach na dotacje na mikroinstalacje w ramach programów parasolowych przeznaczano nawet po kilkaset milionów złotych.


22.11.2018

Podwyżki cen energii! 

Elektrownia Słoneczna to sposób na pożegnanie się z wysokimi rachunkami za prąd – bezawaryjny, bezpieczny dla środowiska i bezobsługowy. Nie czekaj na zapowiadane podwyżki cen. Elektrownia Słoneczna może już dziś produkować dla Ciebie energię elektryczną. Dzięki rocznemu rozliczeniu już od stycznia możesz płacić za prąd jedynie kilkanaście złotych miesięcznie.